Безпека - Розумний дім - за розумну ціну!

Перейти до контакту

Головне меню:

Безпека

РОЗУМНИЙ ДІМ > Приховані (можливості)
Система контролю протікань води та витоку газу
 
      Ця підсистема дозволяє закривати/відкривати засувки і клапани водопостачання, у тому числі і при виявленні протікань. Здійснюючи контроль якості повітря, розумний будинок допоможе правильно вентилювати приміщення.

     Приклад 1. Безліч людей щодня стикається із затопленням приміщень водою. Збитки частенько бувають дуже великі. Розумний будинок обладнаний "страховкою" від цих проблем. Прорив труби чи поломка крану не призведе до затоплення цілих поверхів - при найменшій появі води буде перекрита основна магістраль її подачі будинок.
     Приклад 2. Запахи в деяких приміщеннях, неякісне повітря, можуть виникати майже в кожному будинку. Розумні будинки не допускають забруднення повітря, аналізуючи рівень його чистоти. Якщо виникає витік газу, система вентиляції отримує завдання провітрити приміщення, наповнивши його свіжим повітрям, в цей же час посилаючи Вам повідомлення про те, що трапилося.

      Будь-яке протікання води у різних типах приміщень є вкрай неприємною подією. І ще більш поглиблює таку ситуацію затоплення сусідів (якщо НП відбулася в багатоквартирному будинку). Такі події загрожують як компенсацією постраждалим сусідам, так і видатками на власний ремонт житла. Зазвичай, від затоплення найбільше «дістається» підлоговим покриттям і меблям, які стоять на підлозі. Однак від випарів протікання гарячої води можуть постраждати і стіни. При аваріях в системах водопостачання і опалення у технічних приміщеннях (підвали будинків, бойлерні, котельні, насосні), збитки заподіяні водою можуть бути більш масштабними.
    Сучасні системи контролю протікання води працюють за простим принципом: при потраплянні води на датчик (заздалегідь встановлений у місці можливого протікання води) передається сигнал на контролер і водночас управляючий сигнал на запірну арматуру, яка автоматично блокує подачу води. Крім цього система контролю протікання Розумного будинку може вмикати й вимикати світлові та звукові прилади оповіщення; передавати сигнал на пульт охоронно-пожежної системи; вмикати й вимикати насосне устаткування; передавати сигнал про аварію через GSM пристрої та Інтернет. При установці централізованої системи контролю над протіканням води у великому багатоповерховому житловому чи офісному будинку застосовується сучасне високотехнологічне устаткування. 

     Розумний будинок може бути обладнаний системою сигналізації, активувавши яку Ви зможете отримувати дані про стан критичних об'єктів у будинку на свій мобільний телефон по СМС. Це можуть бути дані про присутність людей, відкриття дверей або вікон, включення електрики. Ви зможете не лише отримувати дані на свій телефон, але і управляти будинком по СМС.
   Величезну роль в створенні спокійної і безпечної атмосфери в будинку відіграють різноманітні датчики, які забезпечують безпеку як всередині так і зовні будинку.

       Датчики відкриття дверей і вікон.
     Завдання цих датчиків повідомляти на центральну панель про будь-які спроби проникнення через двері і вікна, а системі відеоспостереження – про запис того, що відбувається. Використовуються також для роботи вентиляційної системи і системи управління кліматом.
    
     Датчики руху.
  Всередині будинку та зовні по периметру обов'язково встановлюються датчики руху. З їх допомогою охоронна система Розумного будинку запобігає проникненням на територію. Кожному датчику можна задати свій рівень чутливості, щоб він не реагував, наприклад, на незначні коливання або на домашніх тварин.
     Всі сигнали, які передають датчики, у тому числі і запис з камер відеоспостереження, в обов'язковому порядку вносяться до пам'яті системи, щоб господар завжди міг проглянути, коли і з якого датчика був переданий сигнал. Проглянути сигнал фіксації руху в будинку можна за допомогою свого мобільного телефону або через інтернет.

      Приклад 1. Ви від'їжджаєте із заміського будинку на роботу. При від'їзді всі види сигналізацій активуються, ворота автоматично закриваються. Якщо хтось проникне у будинок, то на протязі 10 секунд про це стане відомо службі охорони і Вам. При Вашому поверненні ворота самі відкриються "упізнавши" Вас по безпровідному цифровому ключу. Будинок зустріне Вас по запрограмованому сценарію: включиться освітлення, вимкнеться сигналізація, включиться музика і т.д.

      Приклад 2.  Уявіть, що Ви затрималися на роботі і зовсім забули, що до Вас повинні приїхати гості. Зазвичай гості довго чекають Вашого приїзду, або просто від'їжджають. Розумний будинок вирішує і ці завдання. Віддалено по СМС або Інтернет, Ви можете відкрити двері будинку і впустити гостей. Комфорт забезпечений у будь-якій ситуації.

Безпека

  • Імітація присутності. Всіма доступними засобами (світло, мультирум) імітується присутність господарів в будинку.
  • Охоронні функції. Система повідомляє про порушення зони охорони (СМС). 
  • Сповіщення про порушення периметра всіма доступними засобами.
  • Перевірка закритих вікон і дверей, коли господарі покидають будинок або лягають спати.
  • Управління ролокасетами і жалюзі.

 
Copyright 2017. All rights reserved.
Назад до змісту | Назад до головного меню